Warsztaty Instrumentalne

Warsztaty są przestrzenią, gdzie uczestnicy będą mogli zapoznać się z instrumentami muzycznymi o nazwie handpan. Są one często nazywane najmłodszym instrumentem świata – pierwsze egzemplarze powstały w 2000 roku w Szwajcarii pod nazwą Hang.

Warsztatowicze zapoznają się z ich historią, tajnikami budowy, a przede wszystkim będą mogli grać na tych instrumentach i doświadczyć niesamowitej przestrzeni dźwięku i wibracji jakie te instrumenty tworzą wokół siebie.

Gra na handpanach jest prosta i intuicyjna, wiele osób otwiera się na swoją kreatywność i potencjał muzyczny już w pierwszym z nimi kontakcie – nie jest do tego potrzebne formalne wykształcenie muzyczne, ani lata trudnych ćwiczeń.

 

Warsztaty Piotra Nowotnika to podróż do źródeł instrumentów współczesnych i zapomnianych oraz wgląd w tradycje aerofonów Europy środkowej, Północnej oraz Azji. Analiza nie tylko pochodzenia ale i tradycji, które wpłynęły na obecny kształt i techniki gry na fletach alikwotowych, instrumentach stroikowych, fletach dwukomorowych oraz instrumentach hybrydowych.

Skip to content
ice casino