Warsztaty Taneczne

„ O tańcu nie da się pisać […] taniec trzeba tańczyć.”  Paulo Coelho

Taniec jest jedną z najstarszych dziedzin sztuki, nierozerwalnie związana z życiem ludzkim już od zarania dziejów.

Taniec ma wielorakie znaczenie zarówno zdrowotne jak i kształcące oraz wychowawcze. Zajęcia taneczne prowadzone przy muzyce oddziałują na emocje, wyobraźnię, uczucia, potrzeby duchowe człowieka.

Taniec kształtuje także pozytywne cechy charakteru takie jak: odwaga, cierpliwość, wytrwałość czy odporność na trud i zmęczenie. Nabywamy umiejętność współpracy w grupie, akceptację innych uczestników ale przede wszystkim samego siebie poprzez pokonywanie własnych, nowo odkrytych barier.

 

Należy także wiedzieć, że taniec usprawnia pamięć, spostrzegawczość, orientację, uwagę oraz inteligencję twórczą i ruchową. Ćwiczenia taneczne rozwijają także refleks, koordynację ruchową, spostrzegawczość, uczą dyscypliny. CZYLI WSZYSTKO CO NAJLEPSZE!!!

Na naszych zajęciach podczas warsztatów zapoznasz się z wieloma stylami tańca. Przejdziemy od klasyki aż po hip-hop, od jazzu aż po disco.

Taniec klasyczny jest bazą dyscypliny dla ciała tancerza do stosowania we wszystkich innych technikach tańca, stąd wywodzi się taniec demiklasyczny, taniec współczesny (dance modern), itp. Zajęcia kształtują też piękną sylwetkę, uczą ładnej postawy, gracji, wdzięku i elegancji.

Taniec jazzowy Korzenie tańca jazzowego sięgają Afryki. W kulturze afrykańskiej słowo “jazz” oznaczało siłę, gwałtowność, ekstazę. 

Lekcja składa się z dwóch części:

-rozgrzewka połączona z treningiem techniki jazzowej,

-nauka choreografii opartej na technice tańca jazzowego.

Taniec nowoczesny to wybuchowa mieszanka różnych stylów tanecznych. Na pełnych energii zajęciach będziecie mieli okazję poznać elementy takich tańców jak: disco dance, hip hop, funky, new style.  

Celem zajęć jest zainteresowanie uczestników różnorodnymi technikami i pokazanie ich odmian. W choreografiach tworzonych do najpopularniejszych utworów muzyki pop każdy znajdzie coś dla siebie.

Stretching jest doskonałą formą aktywności polecaną zarówno przed, jak i po treningach. To świetne przygotowanie dla każdego, bez względu na to, w jakim stylu się specjalizuje. Pomaga utrzymać dobrą sprawność fizyczną, dodaje energii i sprawia, że ciało jest doskonale przygotowane do wykonywania różnych ruchów i figur.

Skip to content