Opinie

Witam Pani Agato,
Dziekuję za warsztaty dla nauczycieli, w których mogłam uczestniczyć. Wniosły one wiele ciekawych i mądrych rozwiązań w pracy nauczyciela muzyki i rozbudziły we  mnie na nowo pragnienie śpiewania z dziećmi.
Dziękuję za przekazanie nam wielu ważnych zasad dotyczących tworzenia chórów, zespołów oraz tajników samego prowadzenia grupy. Wszystko to wynikało z Pani wielkiego doświadczenia i dorobku wiec dla mnie było prawdziwe.
Dziekuję, że mogłyśmy doświadczyć wszystkiego na własnej skórze, będzie mi łatwiej próbować nowych rozwiązań z dziećmi.
Dziekuję za wspaniałą atmosferę.
Z chęcią skorzystałabym  z kolejnych zajęć, jeśli takie miałyby miejsce.
Pozdrawiam serdecznie.
Magdalena Dziedzic-Kolasińska

Dzień dobry,

Jestem nauczycielką muzyki od 20 lat – obecnie w szkole podstawowej ogólnokształcącej i gimnazjum. Byłam uczestniczką warsztatów dla nauczycieli z zakresu nauczania śpiewu i prowadzenia zespołów wokalnych w dn. 10.04 i 17.04. br. Sama od zawsze prowadzę chór szkolny, w tym roku  w liczbie 30- cioro uczniów. Cenną dla mnie rzeczą było spotkanie z osobą, która przekazała mi wiele uwag i informacji w oparciu o swoje bardzo bogate doświadczenie w tej dziedzinie.Na ich podstawie mogę dokonać korekty swoich działań, nad innymi się zastonowić, bo w obecnej sytuacji szkolnej najtrudniejszą rzeczą dla nauczyciela prowadzącego zespół np. chóralny, jest dobór sposobów pracy – nie zniechęcających a zachęcających do muzykowania. Szczególnie dziękuję za ciekawe i przepięknie wykonane prze Panią ćwiczenia wokalne. Również cenne są dla mnie wskazówki dotyczące samej organizacji zespołu wokalnego lub po prostu umuzykalniającego młodzież.  Spotkania takie są również świetną okazją do wymiany myśli i uwag dla zainteresowanych nauczycieli. Stwarzają poczucie nieosamotnienia w tych samych, nurtujących nas problemach. Dla mnie spotkanie bardzo wartościowe, godne polecenia. Jeszcze raz bardzo za  nie dziękuję.

 

Z poważaniem

Uczestniczka kursu Dorota Podlewska – Sałek

Warsztaty dla nauczycieli muzyki zaproponowane przez Fundację Agaty Steczkowskiej oceniam jako bardzo inspirujące spotkanie ludzi o podobnych pasjach i pożytecznie spędzony czas. Z pewnością wykorzystam w mojej pracy to, czego doświadczyłam na zajęciach. Przesympatyczna atmosfera i brak pośpiechu oraz charyzma prowadzącej i jej umiejętność dzielenia się z innymi swoim doświadczeniem to największe atuty tych warsztatów. 
Czuję niedosyt po części praktycznej, którą oceniam najwyżej i która ogromnie mi się podobała – chwile wspólnego śpiewania przy fortepianie były połączeniem przyjemnego z pożytecznym i chciałabym mieć możliwość powrotu na podobne warsztaty z naciskiem właśnie na część praktyczną. W moim odczuciu tego muzykowania było za mało.
Nadal jestem zainteresowana materiałami dodatkowymi i otwarta na każdą formę udostępnienia ich przez Fundację – najbardziej interesują mnie nuty do rozśpiewek proponowanych na zajęciach oraz sentencje zebrane przez Panią i praca na temat chóru chłopięcego, jego powoływania i prowadzenia. 
Z podziękowaniami za piękne warsztaty,
Karolina Olczedajewska
Skip to content