Technik Studyjnych i Reżyserii Dźwięku

Na tym etapie uczestnicy, tworząc własne kompozycje lub współtworząc kompozycje wcześniej przygotowane, rozpoczynają w asyście prowadzącego nagranie.

Każdy ma możliwość doświadczenia, na czym polega trudność pracy z mikrofonem, a także w jaki sposób śpiewać czy grać z całym zespołem w studiu. Wszyscy poznają podstawy obsługi i zasady działania profesjonalnych programów do rejestracji i obróbki dźwięku, zdobywają praktyczną wiedzę, która przydatna jest nie tylko w studiu nagrań, ale również w życiu codziennym.

Warsztatowicze nabierają świadomości tego, czym jest słuch, jak funkcjonuje, w jaki sposób odbieramy różne częstotliwości i od czego one zależą. Poznają też odpowiedź na pytanie, dlaczego dźwięki o niskich częstotliwościach słyszymy mimo pozamykanych drzwi i okien, a także uczą się w jaki sposób szanować swój słuch by służył im jak najdłużej.
Co więcej, Warsztatowicz przełamuje barierę strachu przed publicznym wystąpieniem, poznając swój głos, który zawsze wydaje się nam być “nie naszym”.

Uczą się też koncentracji, współpracy z innymi, umiejętności improwizacji oraz ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań. Nabiera pewności siebie i świadomości jak trudnym, a zarazem jakże ciekawym wyzwaniem potrafi być, z punktu widzenia laika, nagranie czegoś równie oczywistego jak własny głos.

Skip to content