Wieczornica 2015

 
13 listopada 2015 roku w Salonie Fundacji Agaty Steczkowskiej odbył się Koncert pieśni patriotycznych i żołnierskich.
 
W wykonaniu:
 
Agaty Steczkowskiej
Katarzyny Górskiej i
Łucji Marasek
 
Koncert uświetnili:
 
Jacek Gradus – w mundurze ochotnika husara śmierci w polskiej ułance
Kamil Gradus – armia ochotnicza
Magda Pomianowska – w mundurze wz.19, jako członkini Ochotniczej Ligi Kobiet.
 
Po koncercie publiczność wykonawczynie wraz z publicznością kontynuowali śpiewanie pieśni do późnych godzin nocnwch celebrując w ten sposób kolejną rocznicę Niepodległości Naszej Ojczyzny.

Spotkanie z Francisco Remiseiro i Moniką Modendą

facebook

23 października 2015 roku w Salonie Fundacji Agaty Steczkowskiej odbyła się wystawa prac hiszpańskiego rzeźbiarza Francisco Remiseiro oraz polskiej rzeźbiarki Moniki Molendy.

Wystawa wzbudziła ogromny zachwyt i podziw wśród licznie zgromadzonej publiczności.

Dodatkową atrakcją była degustacja hiszpańskich win i kuchni Francisco.

Spotkanie z dr. Krzysztofem Czubaszkiem

— zobacz zdjęcia na facebooku —

26 czerwca 2015 r. w Salonie Agaty Steczkowskiej odbyło się spotkanie z dr. Krzysztofem Czubaszkiem pt. „Wołanie o pamięć. Żydzi Łukowa i okolic”. Uczestnicy wysłuchali najpierw koncertu w wykonaniu rodziny Steczkowskich – Agaty, Krystyny i Marcina.

Następnie gość wieczoru przedstawił historię żydowskiej społeczności zamieszkującej przez kilka wieków gród nad Krzną oraz przybliżył zebranym działania podejmowane przez niego w celu ocalenia pamięci o łukowskich Żydach, takie jak wystawa w Muzeum Regionalnym w Łukowie (2007), książka „Żydzi Łukowa i okolic” (2008) oraz nawiązująca do niej powieść „Patron” (2008), strona internetowa www.zydzi.lukow.pl (2011), tablica upamiętniająca martyrologię Żydów (2012) czy wreszcie pomnik w miejscu dawnej synagogi (2015).

Wśród uczestników spotkania była m.in. Rachela Gadot wraz z mężem Josefem, mieszkanka Izraela, której ojciec Ruben Wajsbaum urodził się i wychował w Łukowie.

Spotkanie zakończyła inspirująca dyskusja, po której Krzysztof Czubaszek podpisywał swoją książkę.

Spotkanie z Jackiem Leśniewskim

27 lutego 2015 odbyło się spotkanie z Jackiem Leśniewskim Spotkanie było bardzo inspirujące, przeprowadzone w formie otwartej dyskusji, która poruszała wiele interesujących tematów.

Przedmiotem rozważań był “Sposób użycia Umysłu”

Rozległa wiedza pana Jacka oraz przedstawienie zagadnień z wielu punktów widzenia z pownością zostaną na długo w pamięci uczestników spotkania.

Spotkanie z Januszem Zbierajewskim

12 grudnia w Salonie Agaty Steczkowskiej odbyło się spotkanie z Januszem Zbierajewskim, wieloletnim kapitanem statku “Zawisza Czarnego”, erudytą o wspaniałym poczuciu humoru.

 

zobacz na facebooku

Warsztaty dla Nauczycieli

5 i 8 grudnia bieżącego roku odbyły się w siedzibie Fundacji Warsztaty dla nauczycieli muzyki szkół podstawowych i gimnazjalnych z zakresu nauczania i śpiewu i prowadzenia muzycznych zespołów szkolnych.

Celem warsztatów było uzupełnienie wiedzy oraz wzbogacenie doświadczeń nauczycieli o formy interesującego prowadzenia zajęć i wzbudzanie pozytywnych skojarzeń dotyczących śpiewu wśród uczniów. Zapoznanie uczestników z autorskimi metodami pracy z przedszkolakami, chórami szkolnymi, zespołami i solistami opartymi na wieloletnich doświadczeniach prowadzącej jako dyrygentki licznych chórów oraz nauczycielki szkolnej i przedszkolnej.

Nauczyciele otrzymali imienny certyfikat ukończenia warsztatów.

 

Opinia jednego z uczestników warsztatów:

Pani Agato!
 
Bardzo dziękuję za niesamowitą okazję spotkania się z Panią, Pani doświadczeniem i muzyką:)
 
“Warsztaty dla nauczycieli zorganizowane przez Fundację Agaty teczkowskiej to 2 dni czerpania nie tylko z ogromnego źródła doświadczeń Pani Agaty Steczkowskiej, ale również możliwość wymiany myśli na temat efektywnego nauczania dzieci i młodzieży. To czas,w którym nauka i pasja spotykają się! Można sobie życzyć tylko dalszych działań Fundacji skierowanych do nauczycieli”. 
 
A tak poza tym,  jeśli Fundacja będzie kiedyś organizować udział w warsztaty o prowadzeniu zajęć umuzykalnienia w przedszkolu to chętnie wezmę w nich udział.
 
Bardzo dziękuję za wiedzę, pasję i ogromnego “ducha muzyki”, którego doświadczyłam w Pani osobie;)
 
Pozdrawiam
Joanna Jęczmionka

 

zobacz na facebooku

Spotkanie z Moniką Rogozińską

21 listopada w siedzibie Fundacji odbyło się spotkanie z Panią Moniką Rogozińską.

Charyzma, mądrość i ogromna wiedza naszej wspaniałej polskiej podróżniczki i dziennikarki zrobiła na uczestnikach ogromne wrażenie.
Słuchaliśmy jej opowieści do późnych godzin nocnych.

 

zobacz na facebooku

Święto Niepodległości

Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości w siedzibie Fundacji
Dziękuję wszystkim zaproszonym gościom za wspaniałe wspólne muzykowanie!

Zdjęcia Szymon Szczesniak

 

zobacz na facebooku

80-te urodziny Krzysztofa Pendereckiego

80-te urodziny Wielkiego Polaka Krzysztofa Pendereckiego. Mieliśmy przyjemność przebywania w gronie wspaniałych ludzi podczas tego wielkiego wydarzenia, koncertu zamykającego cykl “Emanacje“.  Osiemdziesiąt koncertów na 80-te urodziny mistrza.
Byliśmy również zaszczyceni zaproszeniem na kolację z wśród znamienitych gości. Wszystko odbyło się w Lusławicach, gdzie będziemy obchodzić 10-ty Jubileusz Warsztatów.

zobacz na Facebooku

Skip to content