23 października 2015 roku w Salonie Fundacji Agaty Steczkowskiej odbyła się wystawa prac hiszpańskiego rzeźbiarza Francisco Remiseiro oraz polskiej rzeźbiarki Moniki Molendy.
Wystawa wzbudziła ogromny zachwyt i podziw wśród licznie zgromadzonej publiczności.
Dodatkową atrakcją była degustacja hiszpańskich win i kuchni Francisco.
— zobacz zdjęcia na facebooku —
26 czerwca 2015 r. w Salonie Agaty Steczkowskiej odbyło się spotkanie z dr. Krzysztofem Czubaszkiem pt. „Wołanie o pamięć. Żydzi Łukowa i okolic”. Uczestnicy wysłuchali najpierw koncertu w wykonaniu rodziny Steczkowskich – Agaty, Krystyny i Marcina.
Następnie gość wieczoru przedstawił historię żydowskiej społeczności zamieszkującej przez kilka wieków gród nad Krzną oraz przybliżył zebranym działania podejmowane przez niego w celu ocalenia pamięci o łukowskich Żydach, takie jak wystawa w Muzeum Regionalnym w Łukowie (2007), książka „Żydzi Łukowa i okolic” (2008) oraz nawiązująca do niej powieść „Patron” (2008), strona internetowa www.zydzi.lukow.pl (2011), tablica upamiętniająca martyrologię Żydów (2012) czy wreszcie pomnik w miejscu dawnej synagogi (2015).
Wśród uczestników spotkania była m.in. Rachela Gadot wraz z mężem Josefem, mieszkanka Izraela, której ojciec Ruben Wajsbaum urodził się i wychował w Łukowie.
Spotkanie zakończyła inspirująca dyskusja, po której Krzysztof Czubaszek podpisywał swoją książkę.
27 lutego 2015 odbyło się spotkanie z Jackiem Leśniewskim Spotkanie było bardzo inspirujące, przeprowadzone w formie otwartej dyskusji, która poruszała wiele interesujących tematów.
Przedmiotem rozważań był “Sposób użycia Umysłu”
Rozległa wiedza pana Jacka oraz przedstawienie zagadnień z wielu punktów widzenia z pownością zostaną na długo w pamięci uczestników spotkania.
12 grudnia w Salonie Agaty Steczkowskiej odbyło się spotkanie z Januszem Zbierajewskim, wieloletnim kapitanem statku “Zawisza Czarnego”, erudytą o wspaniałym poczuciu humoru.
5 i 8 grudnia bieżącego roku odbyły się w siedzibie Fundacji Warsztaty dla nauczycieli muzyki szkół podstawowych i gimnazjalnych z zakresu nauczania i śpiewu i prowadzenia muzycznych zespołów szkolnych.
Celem warsztatów było uzupełnienie wiedzy oraz wzbogacenie doświadczeń nauczycieli o formy interesującego prowadzenia zajęć i wzbudzanie pozytywnych skojarzeń dotyczących śpiewu wśród uczniów. Zapoznanie uczestników z autorskimi metodami pracy z przedszkolakami, chórami szkolnymi, zespołami i solistami opartymi na wieloletnich doświadczeniach prowadzącej jako dyrygentki licznych chórów oraz nauczycielki szkolnej i przedszkolnej.
Nauczyciele otrzymali imienny certyfikat ukończenia warsztatów.
Opinia jednego z uczestników warsztatów:
21 listopada w siedzibie Fundacji odbyło się spotkanie z Panią Moniką Rogozińską.
Charyzma, mądrość i ogromna wiedza naszej wspaniałej polskiej podróżniczki i dziennikarki zrobiła na uczestnikach ogromne wrażenie.
Słuchaliśmy jej opowieści do późnych godzin nocnych.
Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości w siedzibie Fundacji
Dziękuję wszystkim zaproszonym gościom za wspaniałe wspólne muzykowanie!
Zdjęcia Szymon Szczesniak
80-te urodziny Wielkiego Polaka Krzysztofa Pendereckiego. Mieliśmy przyjemność przebywania w gronie wspaniałych ludzi podczas tego wielkiego wydarzenia, koncertu zamykającego cykl “Emanacje“. Osiemdziesiąt koncertów na 80-te urodziny mistrza.
Byliśmy również zaszczyceni zaproszeniem na kolację z wśród znamienitych gości. Wszystko odbyło się w Lusławicach, gdzie będziemy obchodzić 10-ty Jubileusz Warsztatów.