Anna Braćko

Anna Braćko

 

bio_anna_brackoAnna Braćko – swoje fascynacje taneczne zaczęła rozwijać od2000 r. związując się z warszawską grupą tańców celtyckich „Inis an Rince”, w2001 r. zmieniła zespół i do dnia dzisiejszego jest tancerką zespołu„Reelandia”. Systematycznie rozwija swoje umiejętności, biorąc udział wwarsztatach prowadzonych przez dyplomowanych instruktorów tańców irlandzkich.Od 2004 r. prowadziła stałe warsztaty w Białymstoku, a w 2007 w Warszawie przyScenie Lubelska 30/32 oraz okazjonalnie przy różnych imprezach tanecznych z kulturąirlandzką w tle. Pracuje zarówno z dziećmi jak i dorosłymi.

Swoje zamiłowania taneczne kieruje również, a nawetprzede wszystkim w stronę tańców tradycyjnych, głównie polskich, węgierskich,mołdawskich, francuskich, biorąc udział w Wielkim Balu Europy w Gennetines we Francjioraz wielokrotnie w taborach tanecznych zjeżdżając Siedmiogród wzdłuż i wszerz,gdzie w małych wioseczkach odbywają się warsztaty i zabawy taneczne przytradycyjnej, żywej muzyce.

 

 

 
Brała udział w paru przedsięwzięciach teatralno-muzyczno-tanecznych,tj. „Kaleva”, pokazie eurytmiczno-tanecznym „Porwanie Prozerpiny”; od 2006 r.wraz z zespołem „Reelandia” i grupą muzyczną „Carrantuohill” tworzy i rozwijawidowisko „Touch of Irleand” (koncerty w licznych miastach Polski oraz w Szwajcarii,Niemczech, Francji, na Ukrainie).

Od 2008 r. współpracuje z warszawskim Domem Tańca,pomagając przy organizowaniu i prowadzeniu imprez tanecznych, m.in. w grupiedo-mazurka przygotowującej warsztaty w ramach projektu „Wszystkie MazurkiŚwiata”. Swoją wiedzę w zakresie polskiej muzyki i tańca rozwija na KursieInstruktorskim przy Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

Z wykształcenia polonistka.

bio_anna_bracko

Skip to content