Anna Winiarek

Anna Winiarek

anna_winiarekMój zawód to plastyk. Po studiach wróciłam do mojego miasteczka i pracowałam w Miejskim Domem Kultury z którym jestem związana od 12 roku życia, najpierw sama uczęszczałam na zajęcia teatralne, aż nagle zaczęłam prowadzić warsztaty  plastyczne z dziećmi , i generalnie organizować czas wolny dzieci i młodzieży. 2004 – Koordynacja , realizacja i prowadzenie warsztatów plastycznych projektu “Oczami Dziecka ” – dla dzieci od 3 – 12 lat.

2004 – Współrealizacja projektu filmowego ” Jedno miasto  Dwie  Kultury ”  dla młodzieży – w ramach tego projektu powstał film dokumentalny o Makowie.

2005 –  “Maluj na Legalu ” – projekt graffiti dla młodzieży , warsztaty plastyczne , koordynacja działań2005 – uczestnictwo i pokaz powarsztatowy w projekcie Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki ” Inspiracje” – pantomima, taniec współczesny (w latach 2000/2001 – początek znajomości z tańcem współczesnym , która trwa nieprzerwanie :) )

2005/2006 – koordynacja i realizacja projektu dla dzieci i młodzieży “Magiczny Świat Teatru Lalek “: – pomoc w wykonaniu scenografii i lalek do spektaklu , scenariusz i udział w spektaklu . Kurs doskonalenia zawodowego z dziedziny edukacji teatralnej ” Istnienie w dłoni ” z Adamem Walnym w MCKiS.

Do 2007 opiekowałam się również grupą młodzieży , która zapałała miłością do tańca z ogniem , organizując warsztaty, pomagając w spektaklach , często występując z nimi, w tej chwili czekam na odpowiedź z Urzędu Marszałkowskiego czy dostanę dotacje na  Międzynarodowy Festiwal  Ognia Zbliżenia w tym roku w moim Makowie, sentyment do miasta pozostał :)W tych latach było tez dużo szkoleń dotyczących przede wszystkim poszukiwania źródeł finansowania ciekawych pomysłów, i pozyskiwania ich – o czym właśnie świadczą wymienione wyżej projekty. I w końcu znów zawitałam do warszawy , związałam sie z Teatrem Plastycznym Makata, z którym wystepuje, jak również organizujemy różne Festiwale, i nieprzerwanie tańczę, pracuje w Przedszkolu Kanadyjskim z dziećmi , prowadzę zajęcia plastyczne z elementami Historii Sztuki, i organizuje ich czas po południami.

 

Skip to content