Katarzyna Maria Zielińska

Katarzyna Maria Zielińska

Katarzyna-Maria-Zielińska1Na IV roku studiów otrzymała Stypendium Ministra Kultury dla najlepszych studentów, wtedy też rozpoczęła współpracę z Teatrem Powszechnym, gdzie po roku otrzymała angaż. Jej role w spektaklach „Albośmy to jacy tacy”, „Pornografii”, „Językami mówić będą” ,” Niedokończona historia”  – zdobywają uznanie tak publiczności i krytyków. W 2011 roku na deskach Powszechnego wystawiła monodram autorstwa Julii Holewońskiej „Rewolucja balonowa” (reż. Sławomir Batyra), który spotkał się z przychylnością widzów i krytyków. Za rolę Wiktorii otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki 3. Koszalińskich Konfrontacjach Młodych m-teatr. W 2012 zagrła w koprodukcji Międzynarodowej ” Ziemia niczyja” – z Teatrem Franka Heul- cenionego niemieckiego reżysera .

W maju 2013 zagrała również główną role w spektaklu Grażyny Kani pt: “Romeo i Julia” – spektakl zdobywa uznanie wśród krytyków . Szerszej publiczności jest znana dzięki rolom w Teatrze Telewizji, grała tytułową Dzikuskę w spektaklu Ł. Wylężałka oraz w przedstawieniu Słowo honoru K. Zaleskiego, w filmach „Pręgi”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, a także w serialach, między innymi w „Magdzie M.”, „M jak miłość” i „Brzyduli”. Ostatnie produkcje filmowe w których wzięła udział to nagradzany na festiwalach film Leszka Davida ” Jesteś Bogiem” , ale od roku można ją oglądać w serialu “Barwy Szczęścia” .

W roku 2008 założyła firmę GUDA zajmującą się produkcją i impresariatem sztuki. Pierwszym wydarzeniem GUDY było zorganizowanie w Coffe Karma w Warszawie międzynarodowej wystawy fotografii – kolekcji spódnic pt. „Do utraty tchu” .
Katarzyna Maria Zielińska ma na swoim koncie również cykl wyreżyserowanych i zrealizowanych dzięki Stypendium Miasta Stołecznego Warszawy – reportaży- pt.” Śmiej się foko” i jest w trakcie pracy nad kolejną produkcją dokumentalną większego formatu.
Od pięciu lat pracuje również z młodzieżą przygotowującą się do egzaminów na studia aktorskie i co roku pomimo ogromnej konkurencji dzięki metodzie aktorskiej którą pracuje dostaje się minimum jedna osoba, jest to sukces pedagogiczny .

Skip to content