Witold Nazarkiewicz

Witold Nazarkiewicz

Małgorzata Woltman-Żebrowska-01Rzeźbiarz, akcjoner, performer, twórca instalacji i filmów wideo.

Rzeźbiarz,rysownik,performer, modelator, aukcjoner,projektant,medalier. Od 2002 roku współpracuje z pracowniami wykonawczymi Opery Narodowej 2002-2004 Nauka w Pracowni Modelatorstwa i Rzeźby Teatru Wielkiego – Opery Narodowej 2004-2005 Staż w Pracowni Modelatorstwa i Rzeźby Teatru Wielkiego – Opery Narodowej W latach 2005-2010 studiował na Wydziale Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ukończył uczelnie zdobywając tytuł magisterski dyplomem pod tytlem „Azyl -Świętość Drzewa” pod kierunkiem prof. Piotra Gawrona i aneksem z rysunku anatomicznego pod kierunkiem prof.dr hab.n.med Bohdana Ciszka (Warszawski Uniwersytet Medyczny). W roku 2010/2011 odbył Staż Asystencki na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

 

 

Od 2006 roku współpracuje z Zakładem Anatomii Prawidłowej i Klinicznej Centrum Biostruktury na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz z Polską Akademia Nauk. Od 2007 roku współpracuje z Mennicą Polska . Jest projektantem numizmatycznym z dorobkiem ponad 30 realizacji monetarnych i medalierskich. Zaprojektował monety kolekcjonerskie między innymi dla Księstwa Andory ( Principat d’Andorra ), Niue Island, Fiji (Mennica Nowej Zelandii ),Białorusi oraz wielu Polskich miast m.in. Toruń, Kazimierz Dolny,Sandomierz, Żywiec, Giżycko, Krasnobród i znaczących instytucji Akademia Górniczo Hutnicza, Muzeum Powstania Warszawskiego, KGHM Polska Miedź.

Od 2011 roku jest asystentem Pawła Althamera. Na przełomie 2011-2012 współtworzył kolekcje 120 rzeźb w akcji, performance Pawła Althamera pt. „ALMECH” w galerii Deutsche Guggenheim w Berlinie. Jego prace znajdują sie w kolekcji Guggenheim New York i w wielu prywatnych kolekcjach.

Muzykant. Pasjonat Szkockich Dud. W 2010 roku brał czynny udział reprezentując Polskę wraz z zespołem Gdańsk Pipe Band w marszu 1000 dudziarzy i doboszy Pipe Fest 2010 w Edynburgu.

 

strona internetowa

Skip to content