Katarzyna Bednarz

Katarzyna Bednarz

Katarzyna Bednarz

Urodzona w Gorlicach 9 marca 1989r. 

Ukończyła Liceum Plastyczne im. Antoniego Kenara w Zakopanem na wydziale lutnictwa artystycznego pod okiem prof. Stanisława Marduły. Jest także absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na wydziale Lutnictwa Artystycznego pod kierownictwem prof. Antoniego Krupy i mgr. Marcina Krupy.

Oprócz pracy zawodowej, zajmuje się prowadzeniem licznych warsztatów z zakresu plastyki i budowy instrumentów, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych:

– organizowanych przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w ramach XX Biennale Sztuki dla Dziecka w siedzibie Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. 

– na zamówienie Ogniska Muzycznego w Jaśle

– w ramach zajęć organizowanych przez organizację „Czytogruszka” w Poznaniu

– oraz inne – z budowy instrumentów, rysunku, malarstwa, wytwórstwa przedmiotów użytkowych z ceramiki, tworzenia biżuterii, pisanek tradycyjnych, linorytu. 

Ponadto, od kilku lat jest uczestniczką i wystawcą na Targowisku Instrumentów w ramach Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata w Warszawie. Do jej umiejętności należy także rzeźba w drewnie i glinie, ceramika, linoryt. Interesuje się muzyką, pływaniem, filmem, malarstwem, podróżami, lecz największym zainteresowaniem nadal pozostaje lutnictwo szeroko pojęte i budowa instrumentów mistrzowskich, ludowych i etnicznych. 

https://www.facebook.com/pg/czytogruszka/photos/?tab=album&album_id=367681830107958

https://www.facebook.com/KasiaBednarzLutnictwo/

https://www.facebook.com/pg/czytogruszka/photos/?tab=album&album_id=348370478705760

https://www.facebook.com/omuzjaslo/posts/634455043420458

Skip to content